EN
Vispārīga informācija par autortiesībām

Autortiesības pieder darba autoram. Par autora darba izmantošanu autoram pienākas autoratlīdzība. Lielākā daļa autoru izvēlas sadarbību ar kādu autoru biedrību, jo ir apgrūtinoši realizēt savas tiesības individuāli (daudz darbu, daudz šo darbu lietotāju) vai arī nedrīkst paši tās realizēt, jo likums noteic, ka atsevišķus tiesību veidus drīkst administrēt tikai un vienīgi kolektīvā pārvaldījumā - t.i., ar autoru biedrības starpniecību.  

Latvijā vairāk nekā 4800 autoru ir biedri "Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūrā / Latvijas Autoru apvienībā" (AKKA/LAA). Taču Latvijas autori ir tiesīgi uzticēt savu autortiesību administrēšanu arī citām līdzīgām organizācijām, gan Latvijā, gan ārzemēs.

Plaša informācija par autortiesībām un autoratlīdzībām ir pieejama AKKA/LAA mājaslapā www.akka-laa.lv. Pamatjautājumi par autortiesībām ir atbildēti sadaļā „Autortiesības” http://www.akka-laa.lv/lat/autortiesibas/. Autortiesību realizēšana izklāstīta apakšnodaļā „Autortiesību pārvaldījuma veidi”, kur skaidrots gan „Autortiesību individuālais pārvaldījums”, gan „Autortiesību kolektīvais pārvaldījums”. Noderīgi izlasīt arī sadaļu „Autoriem”, kur atrodama cita svarīga informācija.

Ja jums ir kādi jautājumi par autortiesībām/autoratlīdzībām, kurus vēlaties uzdot tieši Latvijas Radošo savienību padomei – rakstiet uz info@makslinieki.lv.


atgriezties