EN
Atlasīti 194 ieraksti

« 1 ... 17 18 19 20 
aktualitātes
30.07.2008.
Divdesmit gadi ir tik liels laika attālums, ka lūkojoties atpakaļ, jāliek plauksta virs acīm. Daudzas detaļas ir pagaisušas, daudzas iznākušas priekšplānā. Būtiskajam ir nobirušas laikmeta sanesas. Gan lielumu, gan mazumu tā īsti var ieraudzīt, tikai salīdzinot. Pirms divdesmit gadiem mēs bijām visā iekšā un viss uz mums iedarbojās nepastarpināti, šodien lūkojamies uz to laiku jau ar vēsu prātu un citu cilvēku acīm. Par padomju gados mūsu kultūrai nodarīto postu tik daudz ir runāts un rakstīts, ka jau sākam atkārtoties, tomēr līdz kopsavilkumam, manuprāt, vēl neesam tikuši. Vieni ir pētījuši kultūras cilvēku traģiskos likteņus, citi – represiju veidus un ir šķitis pašsaprotams, ka tas laiks bija viens vienīgs zaudējums. Ja tā tiešām būtu un visi radošie cilvēki būtu klusējuši vai sadarbojušies ar režīmu, tad mēs nepiedzīvotu tikko notikušos krāšņos divdesmit ceturtos Dziesmu un četrpadsmitos Deju svētkus, arī citās kultūras jomās vējš šodien dzenātu tikai smiltis.vairāk
25.07.2008.
Ja esam kopā – mēs varam

13. septembrī notiks Lielā Talka „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90. gadadienā.” Šajā talkā aicināts piedalīties ikviens. Talkas sagatavošanā un nozīmīgo noslēguma pasākumu rīkošanā iesaistījusies arī Radošo savienību padome.
Kā teikts mājas lapā www.talkas.lv, „Latvija ir pietiekami liela, lai mums visiem pietiktu vietas, kur dzīvot un kur augt nākamajām paaudzēm. Latvija ir pietiekami maza, lai mēs visi kopā spētu tai atdot agrāko tīras valsts slavu.
Ziemas nogalē maza domubiedru grupa nāca klajā ar ideju par valsts mēroga talku. Tā jau guvusi atsaucību daudzu sirdīs.”
Talkas organizēšanā piedalās Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Valsts kanceleja, Vides ministrija, projekts Pēdas, Latvijas Valsts meži, Latvijas Zaļais punkts, kā arī daudzi citi atbalstītāji un sponsori.
vairāk
07.12.7600.
2. jūnijā notika zīmīgs atceres pasākums – Latvijas Radošo savienību padomes(LRSP) rīkotā preses konference, veltīta pagriezienam Latvijas vēsturē: 1988. gada LPSR Rakstnieku savienības valdes paplašinātajam plēnumam ar radošo savienību delegātu un ekspertu piedalīšanos. Pateicoties plēnumam, dzima gan Radošo savienību kultūras padome (vēlāk – Latvijas Radošo savienību padome), gan, pēc dažiem mēnešiem, Tautas fronte. Kā teikusi Māra Zālīte, plēnums notika totalitārās valsts režīma ietvaros un prasīja no cilvēkiem ļoti lielu personisko risku.vairāk
18.07.2008.
Cauri laikiem esam iznesuši Latviju” /A. Līce/

18. jūlijā Rīgas Latviešu biedrībā, atsaucoties uz Okupācijas muzeja biedrības aicinājumu, notika simpozijs „Kultūra un kultūrpretestība PSRS okupētajā Latvijā”, atzīmējot Radošo savienību plēnuma 20 gadu jubileju. Ar runām uzstājās Sandra Kalniete, Jānis Peters, Māra Zālīte, Uldis Bērziņš, Knuts Skujenieks, Arnolds Klotiņš, Antons Rancāns, Marina Kosteņecka, Jānis Streičs, Anda Līce, Dace Lūse, Dzintra Hirša, Janīna Kursīte, Maija Kūle, Sarmīte Ēlerte, Roberts Ķīlis. Simpozijs notika ar Rīgas Latviešu biedrības un Latvijas Radošo savienību atbalstu.
vairāk
« 1 ... 17 18 19 20