EN
Atlasīti 215 ieraksti

« 1 ... 19 20 21 22 
aktualitātes
"Priekšaicinājums" Liepājā
04.08.2008.
Otro gadu augusta sākumā Liepājā notiek jauno autoru meistardarbnīcas, ko organizē LRS Liepājas nodaļa un par meistardarbnīcu vadītājiem arī jau otro gadu ir dramaturgs Dainis Grīnvalds un dzejnieks Eduards Aivars.
Šogad savas meistardarbnīcas atklājuši arī dzejnieki Jana Rūce, Jānis Hvoinskis un Agnese Matisone. Šodien un rīt būs divas spraigas literatūrai veltītas dienas, kad tiek sijāta jauno autoru dzeja, diskutēts par dzejas valodu, valodas kultūru internetā, žurnālistikas un literatūras mijiedarbību, jauniešu vidū jau apspriestās dzejas mapītes sagatavotas analīzei.
Arī kultūras un izklaides pasākumi ietilpst šo divu dienu amplitūdā. Ja pērn jaunie autori labprāt vakaru pavadīja pie rakstnieka Ērika Kūļa, tad šogad par citām naktsmājām nemaz nevarot būt ne runas. Arī šīsvasaras nakts stāsti par prozu un diskusijas par dzīvi un cilvēkiem atbilst meistardarbnīcas statusam. Vēl jāpiemin, ka šovasar par
"Priekšaicinājumu" saklausījuši arī citur Latvijā dzīvojošie literāti. Ja „Priekšaicinājumā" pērn piedalījās jaunie autori no Rīgas un Liepājas, tad šogad pulciņam rakstošo piepulcēsies arī jaunieši no Talsiem. Pavisam " Priekšaicinājums" pulcē ap piecpadsmit jaunos autorus no Latvijas un šis divu dienu literāri izglītojošais pasākums ir kā ieskrējiens jau labi zināmajam " Aicinājumam" , kas regulāri notiek Saulkrastos augusta vidū.
Sandra Vensko
30.07.2008.
Divdesmit gadi ir tik liels laika attālums, ka lūkojoties atpakaļ, jāliek plauksta virs acīm. Daudzas detaļas ir pagaisušas, daudzas iznākušas priekšplānā. Būtiskajam ir nobirušas laikmeta sanesas. Gan lielumu, gan mazumu tā īsti var ieraudzīt, tikai salīdzinot. Pirms divdesmit gadiem mēs bijām visā iekšā un viss uz mums iedarbojās nepastarpināti, šodien lūkojamies uz to laiku jau ar vēsu prātu un citu cilvēku acīm. Par padomju gados mūsu kultūrai nodarīto postu tik daudz ir runāts un rakstīts, ka jau sākam atkārtoties, tomēr līdz kopsavilkumam, manuprāt, vēl neesam tikuši. Vieni ir pētījuši kultūras cilvēku traģiskos likteņus, citi – represiju veidus un ir šķitis pašsaprotams, ka tas laiks bija viens vienīgs zaudējums. Ja tā tiešām būtu un visi radošie cilvēki būtu klusējuši vai sadarbojušies ar režīmu, tad mēs nepiedzīvotu tikko notikušos krāšņos divdesmit ceturtos Dziesmu un četrpadsmitos Deju svētkus, arī citās kultūras jomās vējš šodien dzenātu tikai smiltis.vairāk
25.07.2008.
Ja esam kopā – mēs varam

13. septembrī notiks Lielā Talka „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90. gadadienā.” Šajā talkā aicināts piedalīties ikviens. Talkas sagatavošanā un nozīmīgo noslēguma pasākumu rīkošanā iesaistījusies arī Radošo savienību padome.
Kā teikts mājas lapā www.talkas.lv, „Latvija ir pietiekami liela, lai mums visiem pietiktu vietas, kur dzīvot un kur augt nākamajām paaudzēm. Latvija ir pietiekami maza, lai mēs visi kopā spētu tai atdot agrāko tīras valsts slavu.
Ziemas nogalē maza domubiedru grupa nāca klajā ar ideju par valsts mēroga talku. Tā jau guvusi atsaucību daudzu sirdīs.”
Talkas organizēšanā piedalās Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Valsts kanceleja, Vides ministrija, projekts Pēdas, Latvijas Valsts meži, Latvijas Zaļais punkts, kā arī daudzi citi atbalstītāji un sponsori.
vairāk
29.09.7600.
2. jūnijā notika zīmīgs atceres pasākums – Latvijas Radošo savienību padomes(LRSP) rīkotā preses konference, veltīta pagriezienam Latvijas vēsturē: 1988. gada LPSR Rakstnieku savienības valdes paplašinātajam plēnumam ar radošo savienību delegātu un ekspertu piedalīšanos. Pateicoties plēnumam, dzima gan Radošo savienību kultūras padome (vēlāk – Latvijas Radošo savienību padome), gan, pēc dažiem mēnešiem, Tautas fronte. Kā teikusi Māra Zālīte, plēnums notika totalitārās valsts režīma ietvaros un prasīja no cilvēkiem ļoti lielu personisko risku.vairāk
18.07.2008.
Cauri laikiem esam iznesuši Latviju” /A. Līce/

18. jūlijā Rīgas Latviešu biedrībā, atsaucoties uz Okupācijas muzeja biedrības aicinājumu, notika simpozijs „Kultūra un kultūrpretestība PSRS okupētajā Latvijā”, atzīmējot Radošo savienību plēnuma 20 gadu jubileju. Ar runām uzstājās Sandra Kalniete, Jānis Peters, Māra Zālīte, Uldis Bērziņš, Knuts Skujenieks, Arnolds Klotiņš, Antons Rancāns, Marina Kosteņecka, Jānis Streičs, Anda Līce, Dace Lūse, Dzintra Hirša, Janīna Kursīte, Maija Kūle, Sarmīte Ēlerte, Roberts Ķīlis. Simpozijs notika ar Rīgas Latviešu biedrības un Latvijas Radošo savienību atbalstu.
vairāk
« 1 ... 19 20 21 22