EN
Obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas no 2018.gada būs jāveic no autoratlīdzības un saimnieciskās darbības veicējiem

Saeima piektdien, 28.jūlijā, galīgajā lasījumā pieņēma likumus, lai no nākamā gada valstī īstenotu nodokļu politikas reformu.

Reforma paredz, ka obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas no 2018.gada būs jāveic arī no autoratlīdzības. Tās izmaksātājam sociālās iemaksas par autoratlīdzības saņēmēju būs jāveic piecu procentu apmērā. Iemaksas tiks novirzītas pensiju apdrošināšanai. (1. līmenī). 

Obligātās iemaksas vismaz piecu procentu apmērā būs jāveic arī saimnieciskās darbības veicējiem, ja to ienākumi būs līdz 430 eiro mēnesī. Ja ienākumi būs lielāki, no brīvi izvēlētas ienākuma daļas (ne zemākas par valstī noteikto minimālo algu, proti, 430 eiro) būs jāveic sociālās iemaksas 32,13 procentu apmērā, savukārt vēl vismaz pieci procenti no starpības starp izvēlēto summu un faktiskajiem ienākumiem būs jānovirza pensiju apdrošināšanai. Savukārt, ja kopējie ienākumi gadā nesasniegs 50 eiro, sociālās iemaksas varēs neveikt. 


atgriezties