EN
Vēstule pret VKKF finansējuma samazinājumu 2019. gadā

Pagājušajā nedēļā Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis un Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas valdes priekšsēdētāja Solvita Krese adresēja vēstuli valdību veidojošajām Saeimas frakcijām un Kultūras ministrijai par valdības deklarācijas kultūras sadaļas 3. punktu, kas paredz, ka 2019. gada Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējums tiks samazināts par 0,5 miljoniem eiro, kaut 2018. gada septembrī Saeima pieņēma lēmumu par VKKF finansējuma modeļa atjaunošanu un budžeta palielināšanu no 2022. gada.

 

 

 

Rīgā, 2018. gada 13. decembrī

valdību veidojošajām Saeimas frakcijām,

Kultūras ministrijai

 

Par valdības deklarācijas kultūras sadaļas 3. punktu

Saprotam, ka valdības deklarācija šobrīd tiek / tiks veidota lielās līnijās un stratēģiskā līmenī. Taču vēlamies vērst uzmanību uz vienu būtisku pozīciju kultūras budžetā! 2018. gada septembrī Saeima pieņēma lēmumu par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējuma modeļa atjaunošanu un budžeta palielināšanu no 2022. gada. VKKF ik gadu atbalsta ap 2500 kultūras projektu – profesionālo mākslu, tradicionālo kultūru, pasākumus Rīgā un reģionos, individuālus māksliniekus, nevalstiskās organizācijas, grāmatas, izstādes, filmas.

Taču 2019. gada valsts budžeta projektā VKKF paredzēts finansējuma samazinājums par 0,5 miljoniem eiro. Pie VKKF kopējā budžeta ap 10 miljoniem eiro gadā, tas būtu jūtams samazinājums. Brīdī, kad Latvijas valsts palielina budžetu drošībai, atrod papildu desmitiem miljonu veselības aprūpei, izglītībai un citām svarīgām lietām, būtu ļoti dīvaini noņemt pusmiljonu Valsts kultūrkapitāla fondam (VKKF), un fiskālais ieguvums neatsvērs kultūras nozares vilšanos. Jāpiebilst arī, ka samazinājums tiek plānots laikā, kad valdība jau ir veikusi tādas izmaiņas “Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā”, kas jūtami samazinājusi uzņēmēju interesi atbalstīt sabiedriskā labuma nevalstiskās organizācijas. Vēl viens samazinājums varētu būt izšķirīgs atsevišķu kultūras NVO pastāvēšanai.

Pusmiljons – sīka daļa no valsts budžeta, nozīmīga daļa no VKKF budžeta. Aicinām nesamazināt, bet palielināt VKKF budžetu jau 2019. gadā, negaidot līdz 2022.gadam!

 

Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis

Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas valdes priekšsēdētāja Solvita Krese

 

 

* Latvijas Radošo savienību padome (RSP) ir lielākā kultūras nozares nevalstiskā organizācija Latvijā, kas pārstāv 9 radošās savienības un vairāk nekā 3000 radošo personu. www.makslinieki.lv

* Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija (LKNVOA) apvieno un pārstāv 22 laikmetīgās kultūras NVO Latvijā.


atgriezties