EN

Uldis Āboliņš

vārds:Uldis
uzvārds:Āboliņš
profesija:būvtehniķis, arhitekta palīgs
nozare:Akvarelis,Scenogrāfija,Grafika,Glezniecība
radošā organizācija:Mākslinieku savienība(kopš 1993.gada)
dzīvesvieta:Sidneja, Austrālija
dzimšanas gads:1923
pers. tālrunis:93635116 (zvanot no ārzemēm, jāliek priekšā 61 02 ....)
e-pasts:
cv
Dzimis 1923. gadā Rīgā, Latvijā.
1942. gadā beidzis Rīgas Valsts tehnikumu ar diplomu arhitektūras nozarē. Pirmo izglītību glezniecībā ieguvis privāti. turpinājis mākslas studijas Vācijā, pie H.Šauba Kabeges Hanoverā. Tur sācis arī nopietni izstādīties ar jau zināmu kritiķu atsaucību. Bijis biedrs Bund Bildener Kunstler N.W. Deutchland. Pēc ierašanās Austrālijā 1950. gadā cītīgi izstādījies dažādu grupu izstādēs un arī sarīkojis tuvu pie 28 savas personīgās izstādes. Bijis "Contemporary Art Society of Australia" biedrs un tāpat "Six directions" (baltiešu mākslinieku) grupas biedrs.
Pārstāvēts ar saviem akvareļiem Art gallery of N.S.W., Museum of Modern Art Melbourne, Newcastle City McCulloch, Australian Paintings by M.Germaine, Allgemeines Kunstler Lexikon band 1 Leipzig, Germany 1983, the Australian Watercolour Painters 1780- to the present day by J.Campbell 1989 un Enciklopēdijā Māksla un Arhitektūra biogrāfijās, 1. daļa Latvijā 1995. g.

Saņēmis pāri par 30 akvareļu godalgas. Piedalījies pie pirmās "Latviešu Mākslinieki Austrālijā" grāmatas sastādīšanas. 1997. gadā piešķirts PBLA Kultūras fonda atzinības raksts par akvareļa glezniecību un rosmi Latv. Kulturālā dzīvē. Pēc mūža biedra Margotas zaudēšanas 2005. g. uzrakstījis abu likteņstāstu "Pa ceļam aizejot".
Viņa akvareļi darināti dzīvā ekspresīvā stilā, balstoties uz impresionisma, ekspresionisma, Fouvisma raksturīgajām idejām un krāsu gammām, kas skatītājam vienmēr vērojot viņa darbus, iedod zināmu svaigu elpu un pārdzīvojumu.