EN
VKKF pieņem pieteikumus "Jaunrades veicināšanas stipendiju mērķprogrammā"

 

Līdz 2021. gada 15. janvārim pulksten 23.59 Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) pieņem pieteikumus “Jaunrades veicināšanas stipendiju mērķprogrammā”. Tās mērķis ir veicināt līdzšinējā radošajā darbībā augstu māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu radošo personu izaugsmi, žanriski daudzveidīgas izcilas kvalitātes jaunrades un nozarē aktuālu pētījumu tapšanu.

Mērķprogramma tika izveidota 2020. gada sākumā, pateicoties Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvai un Kultūras ministrijas atbalstam, to administrē Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF). 

Stipendijas tiek piešķirtas radošās darbības nodrošināšanai vienam gadam. Stipendijas apmērs mēnesī tiek pielīdzināts vidējai neto darba samaksai valstī. 2020. gadā tie bija 800 eur mēnesī, kurus saņēma 21 radoša persona no trim nozarēm, kurās līdz šim radošās stipendijas ir bijušas galvenais finansējuma avots – vizuālā māksla, literatūra un mūzika. 

Jau iepriekš bija ziņots, ka rodot iespēju palielināt finansējumu šai mērķprogrammai turpmākajos gados, VKKF paplašinātu nozaru skaitu, kurās varētu pretendēt uz stipendiju. Tāpēc ar lielu prieku paziņojam, ka 2021. gada finansējums šai programmai ir teju dubultots un šoreiz tiks piešķirtas 42 radošās stpendijas deviņās nozarēs.

Stipendiju sadalījums starp nozarēm 2021. gadā būs:
- vizuālās mākslas nozarē 11 stipendijas,
- literatūras nozarē 9 stipendijas,
- mūzikas un dejas mākslas nozarē 9 stipendijas,
- teātra mākslas nozarē 3 stipendijas,
- filmu mākslas nozarē 2 stipendijas,
- dizaina un arhitektūras nozarē 2 stipendijas,
- kultūras mantojuma nozarē 2 stipendijas,
- tradicionālās kultūras nozarē 2 stipendijas,
- starpdisciplināro projektu nozarē 2 stipendijas.

Sadalījumu nosaka valsts un nevaldības institūciju pieejamība attiecīgajā nozarē.

Konkursa nolikums un informācija par mērķprogrammu pieejama VKKF mājaslapā: kkf.lv/jaunrades-veicināšanas-stipendiju-mērķprogramma


atgriezties