EN
Vēstule par finansējumu skolām, kas īsteno specializētās profesionālās ievirzes izglītības programmas

 

Tuvojoties Izglītības un zinātnes ministrijas un skolu pārstāvju tikšanās reizei, Latvijas Radošo savienību padome izsūtīja vēstuli LR Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, Izglītības un zinātnes ministrei, Kultūras ministrei, kā arī Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijai, cerot uz ilgtermiņa risinājumu jautājumā par finansējumu profesionālās ievirzes skolām un aicinot turpmāk jau laicīgi iesaistīt profesionāļus – no kultūras nozares un kultūras NVO – kad tiek lemts par reformām, kas skar mākslas/ kultūras/ humanitārās izglītības saturu.

 

 

Rīgā, 2019. gada 31. maijā
Nr. 31/5/2019-1

 

Latvijas Republikas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim
Latvijas Republikas Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam
Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai
Kultūras ministrei Dacei Melbārdei
Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijai

  

Par finansējumu skolām, kas īsteno specializētās mūzikas, valodu, mākslas un amatniecības profesionālās ievirzes izglītības programmas.

 

Biedrība “Latvijas Radošo savienību padome”, kas pārstāv 9 radošās savienības un vairāk nekā 3000 kultūras nozares profesionāļus, aicina panākt normālu risinājumu situācijai, kas izveidojusies, līdz ar MK lēmumu nepiešķirt līdzšinējo 1.2 un 1.3 koeficienta finansējumu skolām, kas īsteno specializētās mūzikas, valodu, mākslas un amatniecības un citas profesionālās ievirzes izglītības programmas.

Kaut arī 14. maija Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas sēdē tika lemts par papildu finansējuma saglabāšanu, Latvijas Radošo savienību padome cer uz ilgtermiņa risinājumu, kas ļaus saglabāt gadu desmitos iedibinātās augstas kvalitātes studiju programmas, un tās netiks faktiski iznīcinātas – aizbildinoties ar vienlīdzību.

Šis ir jau otrais gadījums neilgā laikā, kad nepieciešama sabiedrības un mediju iesaiste, lai vērstu atpakaļ nepārdomātus lēmumus – ar kuriem reformas vārdā tiek grautas latviešu nācijas vērtības, valoda un kvalitatīva izglītība. Pirms tam bija nepatīkamā pieredze ar literatūras stundu skaita samazināšanu – lai it kā nodrošinātu bērniem “mūsdienīgas prasmes”.

Pārmaiņas izglītībā ir nepieciešamas, un ar interesi sekojam Skola-2030 projektam un citām Izglītības un zinātnes ministrijas aktivitātēm šai virzienā. Reizē aicinām turpmāk jau laicīgi iesaistīt profesionāļus – no kultūras nozares un kultūras NVO – kad tiek lemts par reformām, kas skar mākslas/ kultūras/ humanitārās izglītības saturu.

Latvijas Radošo savienību padomei ir pastāvīga, konstruktīva sadarbība ar Kultūras ministriju, un no savas puses esam gatavi piedalīties uz mērķi virzītā dialogā arī ar IZM!

 

Ar cieņu,
Inga Brūvere
Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja

 


atgriezties