EN

Gunārs Kopštāls

vārds:Gunārs
uzvārds:Kopštāls
profesija:Fotomākslinieks pedagogs
radošā organizācija:Fotomākslinieku savienība(kopš 1988.gada)
darba vieta:Liepājas 15. vidusskola un LBJTJC
dzīvesvieta:Liepāja
dzimšanas gads:1932
apbalvojumi:1997.g.M.Buclera prēmijas laureāts. 1979. gadā “Uzslava” ASV Midland salonā par darbu “Mākslinieks”; “Uzslavas medaļa” 1982. gadā Brazīlijā San Paulo par darbu “Hobijs”; Trīs zelta medaļas (El Gaucho, FIAP, PSA) Argentīnā Rosario 1992. gadā par “labāko melnbalto fotogrāfiju” – darbu “Mākslinieks”; “Goda lenta” ASV Oregonā 1993. gadā par darbu “Ilze”; “Sudraba medaļa” Maķedonijā Skoplē par darbu “Mākslinieks”; “Galvenā balva” un Zelta medaļa Irānā Teherānā 1996. gadā par darbu “Prieks”; 1997. gadā “Pasaules kausa” ieguvušās Latvijas kolekcijas dalībnieks.
e-pasts:
cv
Dzimis 1932. gada 6. jūlijā Liepājā. 1957. gadā ar izcilību beidzis Liepājas lietišķās Mākslas vidusskolu, G.Kopštāls sāk strādāt tur pat skolā par speciālo priekšmetu pasniedzēju galdniecības – koktēlniecības nodaļā, iekārto foto laboratoriju un māca fotogrāfiju dekoratoru, restauratoru un pedagoģijas nodaļu audzēkņiem. Šo darbu viņš veic līdz 1993. gadam, kad mākslas vidusskolā foto stundas likvidē.Pašreiz vada foto pulciņus Liepājas 15. vidusskolā un Jauno tehniķu stacijā. Viņa audzēkņi sekmīgi startē republikas un starptautiskās izstādēs.
Pirmā saskare ar fotogrāfiju Gunāram sākās pēc tam, kad 1945. gada vasarā netālu no Liepājas, vācu pamestos bunkuros atradis 6x9 foto aparātu “Ceis Ikon”. Pirmās zināšanas smēlies no M.Buclera “Foto padomnieka”. Vēlāk sekoja cita pieejamā literatūra un konsultācijas pie Rīgas kino studijas operatoriem Vladimira Gaiļa un Māra Rudzīša. 1971. gadā mācījies Maskavā, televīzijas un radio komitejas Augstākos kvalifikācijas celšanas kursos. Neklātienē studējis latviešu valodu un literatūru Liepājas Pedagoģijas Institūtā.
Fotomākslinieks ir viens no Liepājas foto pulciņa diibnātājiem 1958. gadā. No šī pulciņa pēc gada izveidojās divas patstāvīgas studijas – foto studija un kino studija. Kino studiju sāka vadīt G.Kopštāls. to viņš darīja līdz 1968. gadam, kad tā ieguva Tautas studijas nosaukumu. No 1962. gada līdz 1973. gada bijis Latvijas televīzijas Informatīvo raidījumu redakcijas “TV Panorāma” ārštata un vēlāk arī štata korespondents Kurzemes zonā. Ar atsevišķiem foto darbiem izstādēs piedalījies jau no1956. gada, bet aktīvu darbību foto studijā G.Kopštāls atsāka no 1973. gada, sekmīgi piedaloties starptautiskās foto izstādēs un gūstot tur ievērojamus panākumus. Ar saviem darbiem piedalījies izstādēs pieces kontinentos – 76 salonos, 34 valstīs.
Latvijā sarīkojis 12 solo izstādes.
radošā biogrāfija
Fotomākslinieku savienība
LFMS-FIAP - Mūža biedrs;
Žurnālistu savienībā no 1973. gada
1993.g.Starptautiskās fotomākslas federācijas mākslinieks /AFIAP/