EN
Latvijas Fotogrāfu savienība

 

Latvijas Fotogrāfu savienība (LFS) ir dibināta 2014. gada nogalē izstādes Riga Photo Show laikā vienojoties 10 nozares pārstāvjiem par vienotas, nozari pārstāvošas organizācijas nepieciešamību. Ņemot vērā iepriekšējo neveiksmīgo mēģinājumu pieredzi veidot šāda rakstura organizāciju Latvijā, jau no paša sākuma tika panākta vienošanās darboties nevis uz biedru piesaisti, bet uz reālu rezultātu sasniegšanu, par ko tika ziņots arī 2015. gada Fotogrāfu forumā, kas norisinājās Latvijas Kultūras koledžas telpās.

Jau kopš 2015. gada LFS pārstāvji aktīvi darbojas Drukas Nozaru ekspertu padomē (NEP), kas pateicoties aktīvai līdzdalībai tajā, tika pārdēvēts par Drukas un mediju NEP. Šajā laikā ir veikts nozares profesiju kartējums, sakārtojot to no 3. Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras (LKI), līdz pat 8. Šis bija smags un birokrātiski sarežģīts process likvidējot aplami radītās profesijas un ieviešot atbilstošās. Līdz ar to tika iniciēta un arī savienības pārstāvji piedalījās jauna profesiju standarta “Fotogrāfs” izstrādē.

Ar dalību NEP 2015. gada pavasarī neaprobežojās. Kopš jūnija mēneša LFS aktīvi tiek pārstāvēts arī Latvijas Radošo savienību padomē (LRSP), kas nozarei ir svarīga pārstāvniecība, veidojot savstarpējas saites ar citām radošajām nozarēm un to pārstāvošajām organizācijām vienota viedokļa formulēšanā dialogā ar augstāko likumdevēju.

LFS regulāri organizē dažādus izglītojoša rakstura pasākumus. Rīko Fotogrāfu forumu un Latvijas fotogrāfijas vēsturei veltīto konferenci Buclera lasījumi.

 

Mērķi un darbības virzieni:

  • strukturēti vienot fotogrāfijas nozares dažādus segmentus;
  • programmatiski organizēt, pārstāvēt un veicināt fotogrāfijas nozari Latvijā.