EN
Atlasīti 222 ieraksti

« 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 23 Nākamā lapa »
aktualitātes
AICINĀJUMS
19.06.4000.
Atjaunotai neatkarīgai Latvijas Republikai nākamgad paliks 20 gadi. Cienījami ir mūsu sasniegtie mērķi – dalība Eiropas Savienībā un NATO, kas dod jel kādu cerību, ka esam nostiprinājuši savas ģeopolitiskās robežas, tomēr – vai Latvija-2009 ir tāda, kādu mēs to vēlamies redzēt?
13.05.2009.
Jau četrpadsmito reizi tiek rīkots Latvijas arhitektūras labāko darbu skates konkurss, kurā tiks noteikti pēdējo gadu kvalitatīvākie arhitektūras pieteikumi un nominēta „GADA balva 2008”.

Latvijas arhitektūras gada balvas konkursā varēja iesniegt divos pēdējos gados izstrādātus un realizētus arhitektūras projektus, kas tika nodoti ekspluatācijā līdz 2009.gada 28.februārim un kuri realizēti Latvijā.

Konkursa uzvarētājus apbalvos svinīgā ceremonijā, kas norisināsies 2009.gada 14.maijā plkst. 18:00 Rīgas mākslas telpā Kungu ielā 3, Rīgā. Gada balvas laureāts saņems tradicionālo bronzas ananāsu. Labākajam darbam katrā no nominācijām tiks piešķirta bronzas ananāsa šķēle un diploms.
vairāk
08.05.2009.
Dizainers, ražotājs vai vienkārši amatnieks ir izdomājis produktu, radījis skices, iespējams, pagatavojis vienu vai vairākus produkta paraugus pārdošanai. Kā rīkoties tālāk, lai produkta autors un līdzautori varētu nosargāt sava intelektuālā īpašuma mantiskās tiesības? Kādi pastāv juridiskie termini attiecībā uz šo autortiesību jomu? Vai esošo sistēmu var atzīt par efektīvu, lai produktu radītājs varētu nosargāt savu intelektuālo īpašumu?
2009. gada 30. aprīlī Rīgā, Krasta ielā 68а, mc2 konferenču zālē notika Latvijas Dizaineru savienības organizēts seminārs "Dizains un intelektuālais ipašums", kura tēmas pieteica paši radošo profesiju pārstāvji. Seminārs tika veidots, ievērojot visu radošo profesionāļu intereses
vairāk
19.06.7200.
1. jūnijā Nacionālajā teātrī notiks Latvijas Radošo savienību rīkotais plēnums, kas veltīts vēsturiskajam 1988. gada 1. un 2. jūnija Rakstnieku savienības paplašinātajam plēnumam. Protams, ir pagājis 21 gads, laiki mainījušies un ir pavisam citas problēmas, kas satrauc kultūras cilvēkus. Šī plēnuma moto ir „Vērtības. Kultūra. Nākotne"vairāk
28.04.2009.
Latvijas Arhitektu savienība (LAS) savā XVIII kongresā 11.martā pieņēma drosmīgu lēmumu reorganizēt profesionālās organizācijas darbību, piedāvājot radikāli pārstrādātus statūtus un jaunu, daudzpakāpju struktūru. Turpmāk Kongresa starplaikos lēmumus pieņems un Valdes darbību pārraudzīs jaunizveidotā Padome vairāk kā 30 cilvēku sastāvā, kurā kongresā 276 balsstiesīgo arhitektu vēlēšanu rezultātā tika izraudzīti gan līdzšinējie valdes biedri, gan ilgi gaidītie jaunās paaudzes arhitekti. Cerams, ka šāds sastāvs varēs nodrošināt gan pārmantojamību, gan jaunas darbības formas, izveidojot vairākas komitejas, kā, piemēram, profesionālās prakses politikas komisiju, finanšu un saimnieciskās darbības komiteju, Rīgas attīstības plāna darba grupu u.c.vairāk
16.04.2009.
Sestdien, 4. aprīlī, Latvijas Rakstnieku savienības biedri sanāca vienkop uz pārvēlēšanu pilnsapulci. Tika ievēlēta LRS jaunā valde – uz vēl vienu termiņu, diviem gadiem, LRS priekšsēdētāja amatā pārvēlēta Ieva Kolmane, LRS valdē strādās Guntis Berelis, Māris Bērziņš, Ronalds Briedis, Jānis Jurkāns, Dagnija Dreika, Laima Muktupāvela, Valdis Rūmnieks, Māris Rungulis, Mudīte Treimane, Lita Silova, Sandra Vensko.
LRS pilnsapulce pieņēma rezolūciju.
vairāk
14.04.2009.
8. aprīļa LRSP sēdē piedalījās:
Inguna Lauce, Ieva Kolmane, Ieva Romānova, Jaroslavs Šeins, Dainis Grīnvalds, Rita Bebre, Dainis Bērziņš, Lolita Cauka, Daiga Gaismiņa, Gundega Šmite, Uģis Prauliņš; kā pieaicinātais viesis no LKNVO asociācijas Haralds Matulis.
vairāk
06.04.2009.
2. aprīlī notika Latvijas Komponistu Savienības biedru pilnsapulce. Tika ievēlēta LKS jaunā valde – Uģa Prauliņa valdes priekšsēdētāja pienākumus pārņems Gundega Šmite; valdes padomes sastāvu veidos Rolands Kronlaks, Andris Dzenītis, Uģis Prauliņš, Arnolds Klotiņš, Andris Vecumnieks un Ilona Breģe.vairāk
06.04.2009.
MĀKSLAS DIENAS 2009
DALĪBNIEKIEM, PASĀKUMU
ORGANIZĒTĀJIEM

Cienījamie kolēģi!
Aicinām Jūs sniegt informāciju Mākslas dienu 2009 informatīvajai mājaslapai !
Latvijas Mākslinieku savienība, neskatoties uz ekonomisko situāciju valstī, arī šogad nolēmusi izveidot un nodrukāt Mākslas dienu 2009 plakātu, kā arī iekļaut informāciju mājas lapā www.makslasdienas.info. Tādēļ lūdzam Jūs, ja vēlaties informēt par saviem pasākumiem interesentus visā Latvijā, atsūtīt ziņas par Jūsu iecerētajām norisēm Mākslas dienu 2009 laikā – no 18. aprīļa līdz 17. maijam (pieļaujama laika nobīde apmēram nedēļu uz vienu vai otru pusi).
vairāk
02.04.2009.
Kultūras ministrs Ints Dālderis vakar, 1. aprīlī, tikās ar Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas un Latvijas Radošo savienību padomes (LRSP) izveidotās Alianses pārstāvjiem, lai apspriestu turpmāko sadarbību kultūras nozares ilgtermiņa mērķu sasniegšanā.vairāk
« 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 23 Nākamā lapa »