EN
Atlasīti 222 ieraksti

« 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 23 Nākamā lapa »
aktualitātes
18.12.2018.

Pagājušajā nedēļā Latvijas Radošo savienību padome sadarbībā ar Laikmetīgās kultūras NVO asociāciju izsūtīja vēstuli valdību veidojošajām Saeimas frakcijām un Kultūras ministrijai par valdības deklarācijas kultūras sadaļas 3. punktu, kas paredz, ka 2019. gada Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējums tiks samazināts par 0,5 miljoniem eiro, kaut 2018. gada septembrī Saeima pieņēma lēmumu par VKKF finansējuma modeļa atjaunošanu un budžeta palielināšanu no 2022. gada.

vairāk
16.10.2018.

Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā turpmāk ir paredzētas plašākas iespējas saņemt atbalsta stipendiju, kad netiek gūti ienākumi, kā arī pilnveidotas normas atbalstam pensijas vecumā.


vairāk
05.06.2018.

Piektdien, 1. jūnijā, Lielajā ģildē norisinājās Radošo savienību plēnums, kurā atzīmēja tieši pirms 30 gadiem notikušo leģendāro radošās inteliģences sanāksmi, kā arī diskutēja par to, kāda ir mākslinieku loma mūsdienās un kā mijiedarbojas vara un kultūra, valoda un identitāte. Plēnumā divās paneļdiskusijās, ko vadīja Zaiga Pūce un Orests Silabriedis, piedalījās režisors Valters Sīlis, ekonomists Pēteris Strautiņš, literatūrzinātniece Ieva Struka, režisore Krista Burāne, dzejnieks un tulkotājs Jānis Vādons, tēlnieks Igors Dobičins, režisors Dāvis Sīmanis un ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis. To klātienē apmeklēja dažādu radošo jomu pārstāvji un mākslinieki, valsts amatpersonas, politiķi, kultūras un citu institūciju vadītāji, kā arī citi interesenti, savukārt tiešraidi internetā vēroja ne tikai Latvijā, bet arī Lielbritānijā, Vācijā, Luksemburgā un pat Taizemē. Plēnumu organizēja Latvijas Radošo savienību padome, atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

vairāk
25.05.2018.

Šī gada 1. jūnijā plkst. 15.00 Lielajā ģildē norisināsies Radošo savienību plēnums, lai atzīmētu tieši pirms 30 gadiem notikušo leģendāro radošās inteliģences sanāksmi, kā arī diskutētu, izvērtētu un jautātu par to, kāda ir inteliģences un radošo organizāciju loma mūsdienās un kas šodien ir aktuālās sabiedriskās un kultūrpolitiskās tēmas. Divās paneļdiskusijās, kuras moderēs Zaiga Pūce un Orests Silabriedis, savu dalību apstiprinājuši režisors Valters Sīlis, ekonomists Pēteris Strautiņš, literatūrzinātniece Ieva Struka, režisors Dāvis Sīmanis, dzejnieks un tulkotājs Jānis Vādons, režisore Krista Burāne, kā arī ekonomists un bijušais izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.


Tieši pirms 30 gadiem, toreiz vēl Padomju Latvijā, 1988. gada 1. un 2. jūnijā radošā inteliģence sarīkoja sanāksmi “Latvijas PSR Rakstnieku savienības valdes plēnums ar Arhitektu, Dizaineru, Kinematogrāfistu, Komponistu, Mākslinieku, Teātra darbinieku, Žurnālistu savienību vadītāju un ekspertu piedalīšanos”. Sabiedrībā šo kopsapulci sāka dēvēt par Radošo savienību plēnumu. Tas bija būtisks notikums, kas lika pamatus Trešajai Atmodai un Latvijas ceļam uz neatkarības atjaunošanu. Ziņas par latviešu inteliģences sanāksmi izskanēja tālu pasaulē.

vairāk
Izmaiņas darba laikā 29.maijā
24.05.2018.

Sakarā ar semināru “Personas datu aizsardzība un tās aktualitātes. Jaunā Vispārīgā datu aizsardzības regula” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, š.g. 29. maijā konsultācijas par Radošo personu atbalsta programmu klātienē (Baznīcas iela 37-3) nebūs pieejamas. Ja ir kādi jautājumi, aicinām zvanīt uz atbalsta programmas koordinatora telefona nr. 26146487 vai rakstīt uz atbalsts@makslinieki.lv

15.05.2018.

Aprīļa beigās Latvijas radošo savienību pārstāvji viesojās Viļņā, lai ar Lietuvas radošo savienību kolēģiem apmainītos pieredzēm un pārrunātu radošo personu profesionālos un sociālos apstākļus abās valstīs.


Pielikumā 3 materiāli par Lietuvu: 1. Par Lietuvas Mākslinieku asociācijas darbību. 2. Lietuvas valsts atbalsts māksliniekiem un organizācijām. 3. Nodokļi radošām personām (krieviski). 

vairāk
01.03.2018.

No šā gada 1. februāra ir atvērta radošo personu atbalsta programma, ko administrē Valsts kultūrkapitāla fonds sadarbībā ar Latvijas Radošo savienību padomi. Radošo savienību padome ir apkopojusi datus par ieintersētību no pašu radošo personu puses par atbalsta saņemšanu.

vairāk
08.12.2017.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis  6. decembrī, oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” izsludinājis likumu “Par valsts budžetu 2018. gadam” un tā pavadošos likumus

vairāk
04.12.2017.

Kultūras ministrija (KM) Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts" Izcilības balvas kultūrā pasniedza dizaina birojam "H2E", režisoram un scenogrāfam Alvim Hermanim, vijolniekam Gidonam Krēmeram un kamerorķestrim "Kremerata Baltica".

vairāk
28.11.2017.

Pirmdien, 4. decembrī, pulksten 19.00, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā "Zirgu pasts" (Rīga, Dzirnavu 46) tiks paziņoti "Izcilības balvas kultūrā" 2017. gada laureāti.

vairāk
« 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 23 Nākamā lapa »